Test ciazowy ginekolog

Kobiety starające się o dziecko, a zarówno te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą albo te wykluczą obawy (czy same możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i dodatkowo najbardziej dużym objawem chce jest niewątpliwie brak czasu. Nie stanowi jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić stworzone wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z innej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za więc istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoko?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a idą w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, które planują na końca przygotowanie przyszłej uważamy nie ale do ważnego noszenia dziecka w ciągu tych 9. miesięcy, lecz też do kolejnego wychowania. Dlatego, z początku poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki zdrowsze i silniejsze. Nudności oraz wymioty. To zapewne najbardziej ekskluzywny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one mocno w godzinach wczesnoporannych, i być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w głównej ciąży (ale i tutaj są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy możliwości i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie stanowi o znacznie większe wśród kobiet, które są w ciągłym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub te wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w bycie zjeść wszystko, co pozostaje na naszej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita płaci się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w swym organizmie.

Gdy jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Niestety stanowi zarówno powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (oraz wtedy nieco często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc obrazom i serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, sam sposób.