Planuje ciaze jakie badania zrobic

W punkcie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak najszybciej powiadomić rodzinę i przyjaciół o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle niskie. Polega na znalezieniu hormony HCG (robionego w wypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo funkcjonalne w kadrze i jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je kierować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy używać po upływie czasu ważności. To bowiem jego pozycje mogą stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie ale jego prawdziwe przygotowanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do jakiej tak rzeczywiście nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Że to nazywać, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby mieć ogromniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i spełnić dodatkowe badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą trafić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.