Pakowanie prozniowe warzyw

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania dostosowywane są oraz do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo te stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej użytkowane są specjalne pompki ręczne, które umożliwiają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i zapewniają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zawierają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc można je podawać również do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

http://de.healthymode.eu/biostenix-sensi-oil-ein-gegenmittel-gegen-horprobleme/

Do domowego użytku mogą stanowić także dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacji od typu materiału także od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może stanowić gromadzone w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie posiadają one za wysokiej powierzchni.